ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА... ВО НАШАТА АНТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ЛЕТНИ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ДЕСТИНАЦИИ КОИ ГИ НУДАТ НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ОВАА ГОДИНА, САВАНА ЗА ВАС ОБЕЗБЕДИ ДОПОЛНИТЕЛНИ НОВИ ПОНУДИ... ОД ГРЦИЈА, ПОВТОРНО ЈА ВРАТИВМЕ ПРЕКРАСНАТА КЕФАЛОНИЈА - ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ЈОНСКИ ОСТРОВИ, НО СЕГА ПРЕТСТАВЕН НИЗ АРАНЖМАНОТ КОЈ ВЕ ВОДИ ВО НЕЈЗИНОТО НАЈУБАВО ЛЕТУВАЛИШТЕ - ЛАСИ !!! ...КОН НАМ ДОБРО ПОЗНАТАТА ТУРЦИЈА, ПОВТОРНО ВЕ ВОДИМЕ СО СИГУРНИТЕ ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ ЗА АНТАЛИЈА, ЛАРА, АЛАЊА, КЕМЕР, БЕЛЕК, СИДЕ... ИЛИ ПАК КОН РЕДОВНИТЕ ЗА КУШАДАСИ, БОДРУМ И МАРМАРИС... ЗА ЕГИПЕТ ВЕЌЕ Е ПРЕТСТАВЕНА ПРЕКРАСНАТА ХУРГАДА, ДЕСТИНАЦИЈА КОЈА МИНАТАТА ГОДИНА ГИ СОБОРИ СИТЕ ТУРИСТИЧКИ РЕКОРДИ... А ЗА ХРВАТСКА !? НАЈПОСЛЕ ПОВТОРНО ГО ВРАЌАМЕ НЕКОГАШНИОТ ДИРЕКТЕН ЛЕТ ЗА СПЛИТ !!! ПРЕД ВАС СЕ ПРЕКРАСНИТЕ МЕСТА ДОЛЖ ДАЛМАТИНСКАТА РИВИЕРА ИЛИ НА БЛИСКИТЕ ОСТРОВИ БРАЧ ИЛИ ХВАР... НАВИСТИНА ЕДИНСТВЕНА МОЖНОСТ ЗА ПРЕКРАСЕН ОДМОР... И ТОА НЕ Е СЕ'... ВО СОСЕДНА БУГАРИЈА ГИ ОБЕЗБЕДИВМЕ НАЈПОВОЛНИТЕ ПОНУДИ ЗА БРОЈНИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ЦРНОТО МОРЕ, ДОДЕКА ПАК ЗА МЛАДИТЕ КОИ ПОСТОЈАНО ТРАГААТ ЗА ЗАБАВА... ПРЕД НИВ Е ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ АРАНЖМАНИ ЗА МЛАДИ, НАРЕЧЕН ТОКМУ ПО НИВ - "PARTY GENERATION" !!! ...СЕ РАЗБИРА, ДЕКА НА НАШАТА ВЕБ СТРАНИЦА ИМА И МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ДОСЕГА СПОМЕНАТОТО, НО СЕПАК, ПОНАТАМОШНОТО ИСТРАЖУВАЊЕ И ПАТУВАЊЕ НИЗ НЕА ЌЕ ВИ ГО ОСТАВАМЕ ВАМ... ДОКОЛКУ НА НЕЈЗЕ ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube
 
 LAST MINUTE понуди !!!
Travel info / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Travel Training Center / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
 Зачлени се во Савана Травел Клуб
 
 

BECICI / SPLENDID CONFERENCE & SPA *****

Положба: на 2 км од Будва, 20 км од аеродромот во Тиват, 60 км од аеродромот во Подгорица.
Сместување: Сите соби и апартмани  се опремени со бања, балкон, ТВ, клима, сеф, фен.
Услуга: ноќевање со појадок.
Содржини : ресторан, лоби бар, апаритив бар, банкет зона, вински салон, базен бар, ексклузивен ресторан со погледд на море, бар на плажа, wellness бар.конференциски центар
Плажа:  сопствена, бесплатни лежалки и чадор.
Спорт и забава: wellness центар- еден од петте такви во свет,со затворен и отворен базен, турска банја, сауни- термална, парна, инфрацрвена, билна сауна, масажа, физиотерапија, солариум, козматички центар, фитнес, хелиодром.

HOTEL

SPLENDID CONFERENCE & SPA  * * * * *

 

Becici

 

www.splendidspa-montenegro.com

СОБА

период

01.05-31.05

01.06-30.06

01.07-24.07

25.07-21.08

01.09-01.10

Макс.

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ

 

услуга

 

01.09-30.09

22.08-31.08

 

 

лица

1 дете 0-2

1 дете 2-12

2 дете 2-7

1 дете 7-12

3 возр.

4 возр.

DBL

BB

85,30

118,30

134,80

179,90

118,30

2+1

-100%

-50%

/

/

-10%

/

Доплата за HB 12 € по лице на ден.(важи и за деца 2-12 год)  SGL соба + 50%, 2 деца со 1 возрасен  по 50 % Мин. престој е 7 ноќевања, за пократок престој цената се зголемува за 30%.

Tуристичка такса и осигурување : возрасни 1,3 € / 0,5 €  деца 2-12 год.

Доплати – туристичка такса и осигурување – возрасни 1,3 €, деца 2-12 год. 0,5 € , по лице на ден; полупансион  15 € по лице на ден (важи за деца 2-12 год);  еднокреветна соба +50%; премиум соба, поглед на море 50 € по соба на ден; поглед на море 30 € по соба на ден (исклучиво на барање), baby cot – гратис (на барање); поврзани соби 25 € по соба на ден;
Попусти – деца до 2 год. - бесплатно (без кревет); дете 2-12 год -50% во двокреветна соба (со две возрасни лица); едно дете 2-12 год на основен кревет (во соба со еден возрасен)  -25% / две деца по -50% ; трето возрасно лице на  дополнителен кревет -10%.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

50.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА