ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ И ЗИМСКИТЕ ПАТУВАЊА ... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
 
 

KASSANDRA / POMEGRANATE WELLNESS & SPA *****

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!! 
HB (ноќевање со појадок и вечера) од 53.3
-25% за резервации до 31.05.2017

HOTEL

POMEGRANATE WELLNESS SPA *****

 

 

Potidea

Kasandra

Halkidiki

www.pomegranatespahotel.com

СОБА

период

 

28.04-18.05

19.05-31.05

16.06-13.07

14.07-21.08

Макс.

 ПОПУСТИ

 

услуга

01.06-15.06

 

 

22.08-14.09

 

лица

1 дете 0-2

1 дете 2-12

2 дете 0-2

2 дете 2-12

3 возр.

4 возр.

DBL Eco Elegant (Athos View)

HB

83,70

53,30

73,90

129,50

159,60

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

DBL Elegant GV

HB

91,50

57,50

80,70

142,10

175,10

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

DBL Elegant SSV

HB

105,10

65,30

92,80

156,70

192,70

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

Eco Junior Suite (Athos view)

HB

114,90

73,90

101,40

179,90

214,00

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Junior Suite

HB

125,50

80,70

110,80

198,50

236,40

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Suite

HB

166,40

107,30

146,80

262,60

313,20

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Family Suite

HB

294,80

174,30

260,10

449,50

565,10

2+3

-100%

-100%

-100%

-100%

-75%

-100%

Family Suite: 3-то дете 2-12 г. -100% ; При влез во хотелот задолжителен депозит од 300 €

АКЦИЈА !!!   EB: -25% за резервации до 28.02.2017; -15% за резервации до 15.04.2017 (мин.5 ноќи) ПРОМОЦИЈА: 7=6 Попустите се комбинираат

Понудата важи за ограничен број на места со минимум престој!
Во цените е пресметан попуст !!!

Pomegranate Wellness & Spa

Положба: се наоѓа во Неа Потидеа
Сместување: хотелот располага со 172 соби кои се се опремени со: апарат за кафе/чај, тоалет, клима уред, сателитска ТВ, ДВД плеер, телефон, фен, минибар, интернет, сеф и балкон
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција,3 ресторани, 4 барови, тераса, детско игралиште, бебиситерка,продавници, менувачница, хемиско чистење, паркинг, бизнис центар
Плажа: на  сама песочна плажа
Спорт и забава:  надворешен базе, базен за деца, внатрешен базен,бесплатен WI-FI,  фитнес центар, СПА и Велнес центар, масажа, сауна, хамам, парна бања, билијард, тенис, одбојка на плажа, нуркање, караоке, ноќен клуб, вечерна забава

 

HOTEL

POMEGRANATE WELLNESS SPA *****

 

 

 

Potidea

Kasandra

Halkidiki

www.pomegranatespahotel.com

СОБА

период

 

28.04-18.05

19.05-15.06

16.06-13.07

14.07-21.08

Макс.

 ПОПУСТИ

 

услуга

02.10-31.10

 

15.09-01.10

22.08-14.09

 

лица

1 дете 0-2

1 дете 2-12

2 дете 0-2

2 дете 2-12

3 возр.

4 возр.

DBL Eco Elegant (Athos View)

HB

71,00

71,00

98,50

152,30

187,70

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

DBL Elegant GV

HB

76,70

76,70

107,60

167,10

206,00

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

DBL Elegant SSV

HB

87,10

87,10

123,70

184,30

226,60

2+1

-100%

-100%

/

/

-50%

/

Eco Junior Suite (Athos view)

HB

98,50

98,50

135,10

211,70

251,70

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Junior Suite

HB

107,60

107,60

147,70

233,50

278,10

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Suite

HB

143,00

143,00

195,70

308,90

368,40

2+2

-100%

-100%

-100%

-70%

-50%

/

Family Suite

HB

232,40

232,40

346,80

528,80

664,80

2+3

-100%

-100%

-100%

-100%

-75%

-100%

Family Suite: 3-то дете 2-12 г. -100% ; При влез во хотелот задолжителен депозит од 300 €

АКЦИЈА !!!   EB: -25% за резервации до 28.02.2017; -15% за резервации до 15.04.2017 (мин.5 ноќи) ПРОМОЦИЈА: 7=6 Попустите се комбинираат

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ЛЕГЕНДА:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HV1 - Holiday vilage прва категорија

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DBL / TWIN - двокреветна соба

AC - клима уред

BB - ноќевање ос појадок

 

DBL STD - двокреветно студио

SV - поглед море

HB - полупансион (појадок и вечера)

 

SGL - еднокреветна соба

LV (land view) – поглед на копно

FB - полнпансион (појадок, ручек и вечера)

 

SGL sup - супериор еднокреветна соба

SF (sea front) - прва линија кон море

AI (All Inclusive) се вклучено

 

FAMILY - фамилијарна соба

PV (pool view) – поглед кон базен

UAI (Ultra All Inclusive) – ултра се вклучено

 

APP - апартман

GV  (garden view) - поглед кон градина/парк

HB plus (полупансион со вклучен пијалок)

 

DBL sup – супериор двокреветна соба

MV  (mountain view) – поглед кон планина

NA - наем

 

TRIPLE – трокреветна соба

SSV (side sea view) – страничен поглед кон море

RR (room rate) – цена по соба

 

QUADRIPLE – четворокреветна соба

GV (garden view) поглед на градина

RO/BO (bed only) – само ноќевање

 

MAISONETTE – мезонет

GF (ground floor) – приземје

 

SUITE – апартман

BUNK BED - кревет на кат

 

UNDERGROUND – сутерен

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

61.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА