ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... ПОЧИТУВАНИ ПОСЕТИТЕЛИ НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА САВАНА ... ВО НАШАТА АКТУЕЛНАТА ПОНУДА, ВЕЌЕ ОДДАМНА СЕ НАОЃААТ НАЈБАРАНИТЕ ТУРИСТИЧКИ АРАНЖМАНИ НА МАКЕДОНСКИОТ ПАЗАР ... ОСВЕН ДОБРО ПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕ ВОДАТ ДО НАЈУБАВИТЕ МЕСТА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА, САВАНА ЗА ОВАА ЛЕТНА СЕЗОНА ДОПОЛНИТЕЛНО ОБЕЗБЕДИ И НОВИ АТРАКТИВНИ ПОНУДИ... ПРЕД ВАС СЕ АКТУЕЛНИТЕ ПРОГРАМИ ЗА ПРОЛЕТНИТЕ И ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА ... А НЕПОСРЕДНО ДО НЕА Е ВЕЌЕ ОБЈАВЕНАТА ПРОГРАМАТА ЗА ЛЕТНИТЕ АРАНЖМАНИ ... ЗА ОНИЕ КОИ МУ СЕ РАДУВААТ НА ЛЕТОТО, ВО ПРОДАЖБА Е НАЈГОЛЕМАТА ПОНУДА НА ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА ГРЦИЈА, ТУРЦИЈА, ХРВАТСКА, ЦРНА ГОРА, БУГАРИЈА И ШПАНИЈА... ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ПАСИВНИОТ ОДМОР И РЕЛАКСАЦИЈАТА ТУКА СЕ ПОЗНАТИТЕ БАЊСКИ И СПА ЦЕНТРИ ... ДОКОЛКУ ВО ОВАА СЕВКУПНА ПОНУДА КОЈА ПОСТОЈАНО СЕ ДОПОЛНУВА, ПРОНАЈДЕТЕ НЕШТО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ, НАМ СЕКАКО ЌЕ НИ БИДЕ ЗАДОВОЛСТВО ДА ВЕ УСЛУЖИМЕ !!! 

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube Instagram
 
 TRAVEL info - архива на изданија
Travel Training Center / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
 
 

ПАРГА - Помеѓу легендите и природата...

Лето 2016 - Јонско море

ЈОНСКИ БРЕГ - ПАРГА

Сместувањето во Parga, кај најголемиот број туристи е ориентирано кон локалните објекти за сместување кои располагаат со студиа и апартмани. Независноста за време на престојот, прилагодена на сопствениот распоред на времето е императив за најголем дел од нејзините гости. Сето тоа е особено битно, кога ќе се земе в предвид потребната подвижност и секојдневно патување до прекрасните околни плажи, археолошки и туристички локалитети. Самиот град со својата местоположба, наметнува асистенција при сместување од страна на локалните туроператори, кои со мали комбиња и пик-ап возила од локалниот паркинг за автобуси, ги пренесуваат патниците и багажот до нивните објекти. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.


VILLA BELOS

VILLA MATHINA

VILLA XENIA

(кликни на сликата)

(кликни на сликата)

(кликни на сликата)

ЈОНСКО МОРЕ

наем

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

21

28

4

11

18

25

2

9

16

23

30

6

13

20

27

3

10

17

( 7 ноќевања )

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

MATHINA "B" (tv, ac*)

STD 1/2 (2 лица)

114

143

178

196

216

237

261

287

315

338

361

361

361

328

286

238

191

153

Парга

STD 1/2+1 (3 лица)

119

149

186

205

225

248

272

300

329

353

377

377

377

343

298

249

199

159

BELLOS "B" (tv, ac*)

STD 1/2 (2 лица)

104

130

163

179

197

216

238

261

287

308

329

329

329

299

260

217

174

139

Парга

STD 1/3 (3 лица)

112

140

174

192

211

232

255

280

308

330

353

353

353

321

279

233

186

149

APT1B 2/2 (4 лица)

155

193

242

266

292

321

353

389

427

457

489

489

489

445

387

323

258

207

XENIA Rooms "C" (tv, ac*)

Соба RO 1/2 eco (2 лица)

76

95

119

131

144

158

174

191

210

225

225

225

225

205

178

149

119

95

Парга

Соба RO 1/2 (2 лица)

84

105

131

144

158

174

191

210

231

248

248

248

248

225

196

163

131

105

Соба RO 1/3 (3 лица)

92

114

143

157

173

190

209

230

252

270

270

270

270

246

214

178

143

114

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 7 ноќевања (без превоз).
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

 


Мапа - Парга: Вили Белос, Матина и Ксенија

(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

53.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА