ДОМА ЗА НАС КОНТАКТ АГЕНТ
Преведи: Macedonian Albanian Bulgarian Croatian English Greek Serbian Slovenian Turkish

... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! ... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! >>> ВО ТЕК Е АКТУЕЛНАТА ПРОДАЖБА НА АРАНЖМАНИТЕ ОД ПРОГРАМАТА "ЛЕТО ВО ГРЦИЈА 2014 ГОДИНА" !!! >>> ПРОДАЖБАТА НА ЛЕТНИТЕ АРАНЖМАНИ ЗА ГРЦИЈА, ВИ НУДИ МОЖНОСТ ЗА ИЗБОР ОД ОГРОМНАТА ПОНУДА НА ПЕДЕСЕТИНА ОБЈЕКТИ - ВИЛИ И АПАРТМАНИ, ЗАКУПЕНИ НИЗ 23 ТУРИСТИЧКИ МЕСТА НА ЕГЕЈСКОТО И ЈОНСКОТО МОРЕ, КАКО И НЕКОЈ ОД СТОТИНАТА ХОТЕЛИ НА ГРЧКИОТ БРЕГ !!! >>> ОСВЕН АРАНЖМАНИТЕ ЗА ГРЦИЈА, ВО ИНТЕНЗИВНА ПРОДАЖБА СЕ И ДОЛГОЧЕКУВАНИТЕ ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ ЗА ТУРЦИЈА !!! >>> ПРЕД ВАС СЕ НЕПОВТОРЛИВИ МОЖНОСТИ ЗА ЛЕТУВАЊЕ ВО ТУРЦИЈА, СО ДИРЕКТНИ ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ОД СКОПЈЕ ДО БОДРУМ И АНТАЛИЈА !!! >>> ЕДНОСТАВНО ОДБЕРЕТЕ НЕКОЈ, ОД ГОЛЕМАТА ПОНУДА НА ХОТЕЛИ, ИЗГРАДЕНИ ВО ЦЕНТРИТЕ НА ТУРСКИОТ ТУРИЗАМ: БОДРУМ, КУШАДАСИ, МАРМАРИС, АНТАЛИЈА, ЛАРА, АЛАЊА, БЕЛЕК, КЕМЕР ИЛИ СИДЕ, НА ЕГЕЈСКОТО И СРЕДОЗЕМНОТО МОРЕ !!! >>> ПРЕД ВАС Е ПОВТОРНО И ПОНУДАТА НА АРАНЖМАНОТ ЗА ЛЕТУВАЊЕ ВО ХРВАТСКА И НЕЈЗИНИОТ БИСЕР - МАКАРСКА ... ТОА Е ОДЛИЧНА МОЖНОСТ ЗА ЛЕТУВАЊЕ НА ЈАДРАНСКОТО МОРЕ И ЕДИНСТВЕНАТА ДАЛМАЦИЈА, ПО ИСКЛУЧИТЕЛНО ПОВОЛНИ ЦЕНИ НА ПОЗНАТИТЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ !!! >>> ПОВТОРНАТА МОЖНОСТ ЗА ЛЕТУВАЊЕ ВО ЕГИПЕТ И ЕДИНСТВЕНАТА ХУРГАДА, ДОПОЛНИТЕЛНО ЈА ЗГОЛЕМУВА ПОНУДАТА НА ЛЕТНИ АРАНЖМАНИ !!! >>> ИЗБОРОТ ЗА ЛЕТУВАЊЕ ВО НАЈЛУКСУЗНИТЕ ХОТЕЛИ НА ЦРВЕНОТО МОРЕ, ПО ИСКЛУЧИТЕЛНО ПОВОЛНИ И НЕПОРЕДЛИВИ ЦЕНИ СО БИЛО КОЈА ДРУГА ДЕСТИНАЦИИ, Е НАЈИНТЕРЕСНИОТ ПРЕДИЗВИК ЗА ВАШАТА ОДЛУКА - КАДЕ НА ОДМОР ?!? >>> ВО АКТУЕЛНА ПРОДАЖБА, СЕ И ЕДИНСТВЕНИТЕ IATA КУРСЕВИ - ЗА ОБУКА НА КАДРИ ВО ТУРИСТИЧКАТА И ПАТНИЧКАТА ИНДУСТРИЈА !!! ВО НОВООТВОРЕНИОТ ТРАВЕЛ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, ВО ТЕК Е УПИСНАТА СЕСИЈА ЗА НАРЕДНИТЕ КУРСЕВИ ВО МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ !!! >>> ПРЕКУ МЕЃУНАРОДНИОТ И ЕТАБЛИРАН ТТЦ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ И МАКЕДОНИЈА И ВИЕ СТЕ ВО МОЖНОСТ, ДА СЕ СТЕКНЕТЕ СО МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИТЕ СЕРТИФИКАТИ, ОД IATA ИНСТИТУТОТ ВО КАНАДА, ПРИЗНАТИ И ВАЛИДНИ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ !!! <<< НАЈНОВИ ВЕСТИ !!! ... НАЈНОВИ ВЕСТИ !!!

Социјални мрежи:

Facebook Twitter Youtube
 
ПОНУДИ НА ВАШИОТ E-MAIL:

АНКЕТА
Вашето наредно патување !?
Дали наскоро планирате туристичко патување ?
Да, до крајот на годината
Не, до наредната година
Можеби ќе патувам
Не знам дали ќе патувам
Следното патување го планирам за...
11-ти Октомври
23-ти Октомври
Во Ноември
08-ми Декември
Нова Година
Зимување
Не планирам наскоро да патувам
РАБОТА ВО САВАНА !!!
MSC Cruises
Календар на сите крстарења
Најповолни тарифи
Подарете Ваучер, подарете спомени...
СИТЕ НА ОДМОР !!!
Рекламирај се, на www.savana.mk !!!
 • HOTEL ASTOR ***

   

  Турција - Аланија / со авион
  за термин: 14.09.2014

  9 AI од 379 €
 • ASKA WASHINGTON *****

  Турција - Сиде / со авион
  за термин: 14.09.2014 г.

  9 AI од 665 €
 • JUSTINIANO CONTI *****

   

  Турција - Алања / со авион
  за чартер лет 14.09.2014 г.  

  9 UAI од 645
 • HOTEL TROPICAL ***

   

  Грција - Ханиоти
  2 возрасни + 1 дете до 12 год.
   

  7 HB од 256 €

 • HOTEL ILIOS ***

   

  Грција - Криопиги
  2 возрасни + 1 дете до 12 год. 

    7 HB од 240 €

 • OLYMPIC BIBIS **

   

  Грција - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз. + 1 дете 2-12г. 

  7 HB од 256 €

 • PORTO MATINA **

   

  Грција - Метаморфози
  Фам.пакет: 2 воз. + 1 дете 2-12г. 

  7 HB од 256 €

 • BIANCO OLYMPICO ***

   

  Грција - Ватопеди
  2 возрасни + 1 дете до 12 год.

  7 BB од 380 €

ТУРЦИЈА - ЛЕТО 2014   ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани, со чартер летови до регионот Анталија...


ПОВЕЌЕ

ХУРГАДА - ЛЕТО 2014   ЧАРТЕР АРАНЖМАНИ

Најповолни цени за аранжмани, со чартер летови до Црвено море...


ПОВЕЌЕ

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2014 АПАРТМАНИ

Избор на апртмани во Грција, пакет аранжмани или наем

5% попуст за сите членови на SAVANA Travel Club 


ПОВЕЌЕ

ГРЦИЈА - ЛЕТО 2014 ХОТЕЛИ

Најголем избор на хотели, во туристичките региони и места низ Грција...

 


ПОВЕЌЕ

ХРВАТСКА - ЛЕТО 2014

Најповолни аранжмани, за летување во Хрватска

Попуст од -5% за членовите на SAVANA Travel Club 


ПОВЕЌЕ

КРСТАРЕЊА

Избор на најповолни крстарења, со компаниите "COSTA Cruises" и "MSC Cruises"


ПОВЕЌЕ

WELLNESS & SPA

Избор на хотели во регионалните спа центри во Бугарија, Словенија,
Србија и Хрватска


повеќе

CITY BREAKS   Викенд патувања

Избор на индивидуални аранжмани, кон европските метрополи...

 


ПОВЕЌЕ

ЕГЗОТИЧНИ ПАТУВАЊА

Избор на хотелски и пакет аранжмани, кон далечните дестинации...

 


ПОВЕЌЕ

АВИОНСКИ БИЛЕТИ

Најповолни цени за авиобилети од авиошалтерот на SAVANA

 


ПОВЕЌЕ

АВИОБИЛЕТИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот авиобилет ONLINE

 


ПОВЕЌЕ

ХОТЕЛИ - ONLINE

Резервирајте го вашиот хотел ONLINE


ПОВЕЌЕ
>>> ТРАВЕЛ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР - СКОПЈЕ, “Authorised IATA Training Center”, ги објавува термините за почеток на обуките според меѓународната програма за обуки во областа на туризмот и авиосообраќајот !!! >>> Доколку сакате да работите во туристичката индустрија, во земјата или некаде низ светот... на аеродроми, во туристички агенции, во хотели или во информативни центри... започнете ја вашата кариера со авторизираните IATA курсеви, познати и признати насекаде низ светот !!! >>> IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism Diploma course, со времетраење од девет недели и цена на курс од 1190 EUR во денарска противвредност и GDS Fares and Ticketing course Amadeus / Galileo Certificate course, со времетраење од три недели и цена на курс од 770 EUR во денарска противвредност. >>> Бројот на посетители на курсевите, е ограничен до максимум осум лица во група / термин !!! >>> Посебни поволности и попусти до 10% , за вработените лица во туристичката индустрија, како и за студентите на Факултетите за Туризам и Сообраќај !!! >>> Повеќе информации побарајте во: Travel Training Center – Skopje, SAVANA Group, ул.Орце Николов 20, 1000 Скопје, на тел. +389 2 3108 878 и 3108 879, или на e-mail: info@ttc.mk и www.ttc.mk <<<

* IATA/UFTAA Foundation in Travel and Tourism, 
    Diploma course
 
- термини: 22.Септември и 24.Ноември 2014
- времетраење: девет недели / 200 наставни часа
- цена на курс: 1190 EUR
во денарска противвредност

* Global Distribution Systems Fares and Ticketing, 
    Course, Amadeus / Galileo
-
термини: 29.Септември 2014
- времетраење: три недели / 60 наставни часа
- цена на курс: 770 EUR
во денарска противвредност

             
ПОВОЛНОСТИ:
* Попусти до -10% на редовните цени, за вработените лицa во туристичката индустрија, како и за студентите на Факултетите за Туризам и Сообраќај !!!

  

>>> СТАНЕТЕ И ВИЕ ЧЛЕН, НА SAVANA TRAVEL CLUB !!! ... БИДЕТЕ ПОСТОЈАН КОРИСНИК НА АРАНЖМАНИТЕ НА SAVANA И ДОБИЈТЕ ГИ СИТЕ БЕНЕФИЦИИ НА ЧЛЕНКИТЕ НА SAVANA TRAVEL CLUB !!! ... ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ НА АРАНЖМАНИТЕ НА SAVANA ЗА СЕЗОНАТА - ЛЕТО 2013 , ГОДИШНА ПРЕТПЛАТА НА СПИСАНИЕТО TRAVEL INFO , ПОПУСТИ И ПОВОЛНОСТИ НА УСЛУГИТЕ НА ПАРТНЕРИТЕ НА SAVANA ВО ЗЕМЈАВА И ВО СТРАНСТВО !!!

Travel info / Web Site
Airtickets ONLINE / Web Site
Macedonia Vision / Web Site
Travel Training Center / Web Site
Holiday Real Estate / Web Site
Партнери на Савана Травел Клуб...
 Дубаи - Лето 2014
 Египет / Чартер - Хургада 2014
 Турција / Чартер - Анталија 2014
Грција - Апартмани 2014
Грција - Хотели 2014
 Хрватска, Црна Гора, Бугарија и Македонија - Хотели 2014
(c) Copyright 2007 SAVANA Tourist Enterprises
Orce Nikolov 20, 1000 Skopje, Macedonia
tel. ++ 389 2 3115 826, fax ++ 389 2 3114 206,
email: info@savana.com.mk
 

33.000 facebook likes


ВИ БЛАГОДАРИМЕ
НА ДОВЕРБАТА